Kontakt +48 91823 87 60
Czy doświadczasz pokoju w swoim życiu?

Czy doświadczasz pokoju w swoim życiu?

Czy doświadczasz pokoju w swoim życiu?

Każde nowonarodzone dziecko Boże powinno doświadczać w swoim życiu pełni pokoju. W Ewangelii Jana 14:27 (AMP) Jezus powiedział: „Pokój zostawiam wam; Mój [własny] pokój daję wam daję i przekazuję (w spadku). Nie tak, jak świat daje, ja wam daję. Niech nie trwożą się wasze serca, ani niech się nie obawiają. [Nie dajcie się podburzać i niepokoić; i nie lękajcie się w czasie trwogi i niezdecydowania]”.Pokój - Joyce Meyer
Jest to wspaniały fragment Pisma. Proszę, przeczytaj go, co najmniej kilka razy, a następnie zatrzymaj się przez pięć minut, pomyśl o zawartej w nim prawdzie i pozwól, żeby wypełniła twoje serce.
Po pierwsze, zwróć uwagę na jedną rzecz: pokój, który zaoferował nam Jezus jest szczególnym rodzajem pokoju, zupełnie odmiennym od tego, który oferuje świat. Pomyślmy przez chwilę, jaki pokój daje nam świat? Możemy to jedynie nazwać „poczuciem pokoju”. Ten rodzaj pokoju jest aktywny tylko w chwilach, kiedy wszystko w naszym życiu przebiega bezproblemowo – tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Jednak, kiedy rzeczy zaczynają przybierać nieco inny obrót, pokój taki automatycznie znika. Momentalnie zaczyna nas „dopadać” duch zrezygnowania. Pokój, który daje nam Jezus, działa o każdym czasie: dobrym i złym, kiedy ci się powodzi i kiedy jesteś upokorzony. Nawet wtedy gdy znajdujesz się w samym środku burzy.
Gdyby wszystko zawsze szło zgodnie z planem, żyłoby się nam wspaniale. Z doświadczenia jednak każdy z nas wie, że to nie jest możliwe. Jako wierząca, przez lata próbowałam używać wiary do tego, aby wyeliminować z mojego życia wszystko, czego nie lubiłam, lub z czym nie czułam się zbyt dobrze. Rodziło to we mnie ogromną frustrację, ponieważ próbowałam sprawić, aby stało się coś, co nigdy nie mogło się wydarzyć. Potem, jak już trochę poznałam Boga, zaczęłam zdawać sobie sprawę, że powinnam była używać wiary, aby w pokoju przechodzić przez burze i życiowe próby. Będąc czujną przy każdej, najmniejszej decyzji w moim życiu, uczyłam się żyć w pokoju, omijając pułapki szatana, który nieustannie stara się nam go wykradać.
W Ewangelii Jana 14:27 (AMP) Jezus powiedział: „Nie pozwalajcie na to, aby was podburzano i zakłócano wasz pokój”. Im częściej czytam ten fragment i go rozważam, tym bardziej uświadamiam sobie, że sama mogę decydować o tym, jak wygląda moje życie. Pan również powiedział w tym wersecie: „Niech wasze serca się nie trwożą, ani nie obawiają”.
Jezus zgromił uczniów w Ewangelii Marka 4:40 za brak wiary, ponieważ podczas burzy stracili pokój. Wpadli w panikę, poddali się przygnębieniu i rezygnacji. Jezus nie dał się wyprowadzić z równowagi. Spał spokojnie w tylnej części łodzi.
A co z tobą? Czy w podobnej sytuacji byłbyś razem z Jezusem, ciesząc się razem z Nim cudownym pokojem? Jeśli nie masz pokoju, nie możesz cieszyć się z życia.

Książka w formacie PDF bezpłatnie do ściągnięcia pod www.Joycemeyer.org.pl

Powiązane