Kontakt +48 91823 87 60
Radość – nowe oblicze

Radość – nowe oblicze

„Religia i zasady nigdy nie przynoszą prawdziwej radości. Nie przynoszą czegoś, czego nie mają. Pełnię radości możemy mieć w Jezusie, więc kiedy jesteś blisko Niego, radość będzie wypełniać też ciebie”.

Kochaj Jezusa

Bycie chrześcijaninem nie oznacza stosowania się do przepisów czy religijnych zasad. Do niektórych jednak takie podejście bardziej przemówi, bo życie według zasad łatwiej jest kontrolować.
Chrześcijaństwo to dynamiczna i przemieniająca życie relacja z Jezusem. Relacja, która nas definiuje i nadaje naszemu życiu znaczenie. Jeśli kochamy Jezusa całym sercem, doświadczamy pełni życia, jakie On dla nas przygotował.

Czy kiedykolwiek marzyłeś, by spotkać miłość swojego życia? To wcale nie jest niemożliwe. Miłość ta ma na imię Jezus.Radość - nowe oblicze -Joyce Meyer okładka
Bóg chce być częścią twojego życia w najbardziej intymny sposób. On chce być częścią twoich wyjazdów i powrotów. Zna cię lepiej niż ktokolwiek inny, ale czy ty Go znasz? Czy w swoim życiu podejmujesz decyzje w oparciu o zasady, czy w oparciu o waszą relację?
Jedną z najważniejszych rzeczy, do których – jak wierzę – Bóg mnie powołał, jest pomaganie ludziom doświadczać radości Pana, ekscytować się zbawieniem, być zadowolonym z życia i odważnie pomagać innym.
Poprzez przykład jego Syna i twojej z Nim relacji, możesz cieszyć się życiem teraz, w tej chwili. Jeśli zwrócisz swoje serce ku Jezusowi i poświęcisz się całkowicie poznawaniu Go, twoje życie może być pełne światła, a twoje świadectwo dla innych tak pełne mocy, że będziesz świecił jak gwiazda na niebie (Flp 2:15).
Zadowalać Boga to nie znaczy wyznawać zasady czy religię… Być chrześcijaninem to mieć relację – mieć relację
z Jezusem. Zbyt wielu ludzi wierzy, że postępowanie według zasad jest drogą do Boga i drogą do radości. Jeśli zrobisz to czy przestaniesz robić tamto, Bóg będzie z ciebie zadowolony i wtedy doświadczysz radości.


 

Książka „Radość – nowe oblicze” w formacie PDF do pobrania bezpłatnie pod www.joycemeyer.org.pl


 

Kochaj innych

„Stawianie siebie ponad innych to źródło prawie wszystkich naszych smutków. Przestań myśleć o sobie! Tu nie chodzi o ciebie ani o mnie. Chodzi o to, co możemy zrobić dla innych”.
Świat jest samolubnym miejscem – każdy patrzy na siebie i nie zwraca uwagi na ludzi wokół. Jezus wzywa nas, abyśmy byli inni. Oczekuje, że będziemy kochać ludzi. Miłość do ludzi ma być odzwierciedleniem naszej miłości do Niego.
Dobrą wiadomością jest to, że możemy tego dokonać. Możemy kochać innych ludzi. Codziennie, na każdy możliwy sposób, możemy przesłać komuś potrzebującemu wiadomość: „Bóg cię kocha. Nie zapomniał o tobie. On wierzy, że jesteś wyjątkowy”.
Zawsze uważałam się za bardzo praktyczną głosicielkę Słowa Bożego. Moje nauczanie oparte jest na nauce, jaką wyciągnęłam z codziennego życia i ze studiowania Biblii. Dzielę się moimi przemyśleniami i doświadczeniami, aby inni mogli z nich skorzystać.
Na przestrzeni wieków próbowano przekształcić chrześcijaństwo w system wierzeń i praktyk religijnych. To, jak traktujemy spotykanych w życiu ludzi, jest jednak najważniejsze. To najrzetelniejszy sprawdzian tego, w co wierzymy.
Pozwól mi zachęcić cię, abyś żył tak jak Jezus. Wstawaj rano, spędzaj czas z Ojcem i wkraczaj w dzień, wypatrując okazji, by wyciągnąć do kogoś pomocną dłoń. Okazje takie na pewno się pojawią.
Kiedy odpowiesz na prowadzenie Ducha Świętego, zaczniesz pomagać innym i uczynisz z tego styl swojego życia, twój świat zmieni się. Jeśli chcesz wiedzieć, jak być szczęśliwym, nie patrz w lustro. Rozejrzyj się wokół siebie.

Kochaj siebie

„Gdy zobaczysz siebie, tak jak Bóg cię widzi, będziesz w stanie kochać innych. Zanim nie nauczysz się kochać siebie, bardzo trudno ci będzie mieć pełną relację z kimkolwiek”.
W którymś momencie życia każdy z nas walczy z uczuciami porażki i odrzucenia. Nawet dobrzy, kochający Boga chrześcijanie wkładają dużo wysiłku, by polubić samych siebie. Jednym z największych darów, jaki możemy dać innym, jest prawdziwe przyjęcie przebaczenia na podstawie Bożej łaski,
a nie swojego postępowania.
Być we właściwej relacji z Bogiem oznacza, że kochamy to, co On kocha. Kiedy zrozumiemy, jak bardzo On nas kocha, odkryjemy, jak mamy kochać siebie.

Po ponad trzydziestu latach w służbie, nauczyłam się, że wielu ludzi walczy z uczuciem odrzucenia i porażki. Źle się czują ze sobą, a niektórzy nawet nienawidzą swojego życia. Ich zniekształcony obraz ma wpływ na inne relacje, włącznie z relacją z Bogiem, i sprawia, że są nieszczęśliwi.
Niestety, jest to bardzo powszechny problem wśród chrześcijan. Wszyscy jesteśmy zbawieni, ale wielu chrześcijan nie jest w stanie doświadczyć Bożego przebaczenia i miłości. Dopóki w pełni nie zaakceptujemy Bożej łaski i nie docenimy naszych unikalnych darów i mocnych stron, zawsze będzie nam trudno w relacjach.
W książce tej dzielę się moją osobistą walką w tym obszarze. Chcę, żebyś potrafił się wspaniale czuć w tym momencie, w którym jesteś w swej podróży z Bogiem, i znalazł prawdziwą radość w bieżących okolicznościach. Kiedy nauczysz się patrzeć na siebie tak, jak Bóg cię widzi, będziesz dużo bardziej otwarty na innych.
Tak naprawdę, dopóki siebie nie pokochasz, będzie ci trudno mieć pełną relację z kimkolwiek. Z tego powodu to nauczanie jest takie ważne.
Uczmy się radować!


Książka „Radość – nowe oblicze” w formacie PDF do pobrania bezpłatnie pod www.joycemeyer.org.pl

Powiązane