Kontakt +48 91823 87 60
100 sposobów na proste życie – Joyce Meyer

100 sposobów na proste życie – Joyce Meyer

Skoncentruj się na jednej rzeczy

„Poczucie pośpiechu nie jest zwykle efektem życia w pełni i braku czasu. Przeciwnie, jest ono zrodzone z bliżej niesprecyzowanego strachu przed zmarnowaniem swojego życia. Kiedy nie zrobimy tej jednej rzeczy, którą powinniśmy zrobić, brakuje nam czasu na wszystko inne – stajemy się najbardziej zajętymi ludźmi na świecie.”  (Eric Hoffer)JM_100 prostych sposobów na życie1

Patrząc [skupiając swoją uwagę] na Jezusa, który jest Przewodnikiem i Źródłem naszej wiary [zachęcającym nas do wiary] i jej Dokonawcą [doprowadzającym ją do dojrzałości i ideału].  List do Hebrajczyków 12:2

 Kiedy robimy coś bez całkowitego skupienia na tym swojej uwagi, natychmiast zmniejsza się nasza siła do wykonania tej pracy i do wykonania jej dobrze. Jeśli bierzemy się za jedną rzecz, a nasz umysł zajmuje się drugą, rozdzielamy siłę kierującą naszymi umiejętnościami, a zadanie staje się o wiele trudniejsze. Przypomina to rozdzielanie białka od żółtka – można je użyć osobno, ale efekt (albo smak) nie będzie tak dobry, jak w przypadku użycia całego jajka. Jeśli skupimy nasze umiejętności na jednej rzeczy, którą wykonujemy określonego dnia, odkryjemy, że praca staje się łatwiejsza. Zdolność do koncentracji jest tylko i wyłącznie efektem dyscypliny.

W Liście do Filipian 4:6, apostoł Paweł nakazuje nam o nic się nie troszczyć. Zatroskane osoby zawsze starają się żyć o krok naprzód. Spędzają cały dzień martwiąc się o jutro, komplikując sprawy. Bóg liczy na nasze zaufanie odnośnie przyszłości – tak jak wtedy, gdy nakazał Izraelitom przejść przez pustynię w drodze do Ziemi Obiecanej.

Spróbuj żyć chwilą; daj siebie – swoje myśli, rozmowy, energię, każdą swą cząstkę – dniu dzisiejszemu. Spróbuj rozwinąć w sobie umiejętność całkowitego oddania się wykonywanej pracy. Odkryjesz, że będziesz czerpał radość z aktualnego zajęcia; skończą się dni złożone z zamazanego ciągu zadań i splątanych myśli, które powodują jedynie poczucie wycieńczenia i wyczerpania.

Czy obawiasz się, że jeśli będziesz żył w ten sposób, zmniejszą się twoje osiągnięcia? Prawdą jest, że być może nie będziesz robił tylu rzeczy co wcześniej, ale będziesz czerpał z nich o wiele więcej radości. Kluczowym aspektem łatwiejszego życia jest zrozumienie, że jakość ma zdecydowaną przewagę nad ilością.

100 sposobów na proste życie – Joyce Meyer w naszej księgarni: kliknij tu

100 sposobów na proste życie na czytnik w formacie epub: Kliknij tu

Tagi:

Powiązane