Kontakt +48 91823 87 60
Dlaczego Boże Dlaczego?

Dlaczego Boże Dlaczego?

Dlaczego Boże Dlaczego?

Czy czujesz się zagubiony? Czy dzieje się teraz w twoim życiu coś, czego nie pojmujesz? Może nie rozumiesz, dlaczego przeszłość wyglądała właśnie tak, a nie inaczej; dlaczego życie tak ci się poukładało. Może powtarzasz ciągle: „Dlaczego właśnie ja, Boże? Dlaczego wszystko nie potoczyło się inaczej? Dlaczego moje życie wygląda właśnie tak? Po prostu nie rozumiem!”.
Zdałam sobie sprawę z tego, że rzesza ludzi czuje się strasznie zagubiona. Sama doświadczyłam tego stanu i wiem jaka to tortura. Zaczęłam, więc zastanawiać się, dlaczego żyjemy w zamieszaniu i co możemy zrobić, żeby temu zapobiec.
Pewnego wieczoru, podczas spotkania, na którym było około 300 osób, zapytałam, kto czuje się zagubiony w określonych dziedzinach swego życia. Ku mojemu zdziwieniu, tylko dwie osoby nie podniosły ręki, w tym mój mąż.
Oznaczało to, że z 300 osób 298 w jakiś sposób czuło się zagubione. To daje 99.3%. Sprawdzałam to w różnych grupach ludzi i sytuacja się powtarzała. Oczywiście wartości procentowe były inne, ale zawsze bardzo wysokie.
Myślałam nad tym i pytałam Boga, co wywołuje zamieszanie, a On rzekł − „Powiedz im, by nie starali się sami wszystkiego rozgryźć, a zamieszanie zniknie”. Zrozumiałam, że właśnie dlatego w moim życiu nie ma już zamieszania. Dalej pojawia się mnóstwo rzeczy, których nie rozumiem, lecz widzę bardzo istotną różnicę. Bóg uwolnił mnie od ciągłych prób uchwycenia tego, co się dzieje. Wyswobodził mnie od rozumowania(o którym jest mowa w II Liście do Koryntian 10:5) i już nie staram się ogarnąć umysłem tych kwestii, których nie mogę pojąć.
Wydaje się zbyt proste? Jednak, gdy opieramy się pokusie, by wszystko samemu rozwikłać, gdy powstrzymujemy się od rozumowania, pojawia się całkowita wolność od zamieszania i zagubienia. Gdy się nad tym zastanowisz, różne elementy zaczynają się układać, ponieważ to wszystko oscyluje wokół umysłu.
Umysł to plac boju, na którym wygrywamy lub przegrywamy wojnę z szatanem. „Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania” (I Kor 14:33) – to szatan jest jego autorem. Diabeł proponuje teorie i sposoby argumentowania, które nie są zgodne z Bożym Słowem. II List do Koryntian 10:4-5 (tłumaczenie Amplified Bible) mówi, że jednym ze sposobów myślenia, które musimy wyeliminować, aby zwyciężyć wojnę, jest rozumowanie:

„Gdyż oręż w walce nie jest cielesny (fizyczny), (to nie broń ciała i krwi), lecz potężny oręż przed Bogiem, który obala i unicestwia warownie (tak jak my) odrzucamy argumenty, teorie i rozumowania oraz każdą pełną pychy, wyniosłą rzecz, która wynosi się ponad prawdziwe poznanie Boga; i wprowadzamy każdą myśl i zamierzenie w posłuszeństwo Chrystusowi (Mesjaszowi, Namaszczonemu)”.

Jeśli Słowo poucza nas, byśmy nie próbowali wszystkiego pojąć, to powinniśmy być posłuszni.
I gdy pojawiają się różne rozumowe wyjaśnienia, musimy oddać nasze myśli w posłuszeństwo Jezusowi. Te wersety mówią o tym, że jesteśmy w stanie wojny, a walka i nasze bitwy, rozgrywają się głównie na poziomie umysłu. Szatan atakuje nasze umysły.
Według tych wersetów mamy do czynienia z jego atakami i z wyobrażeniami. Czy zdarzyło ci się kiedyś wyobrażać sobie nieprawdziwe rzeczy lub na ekranie swego umysłu oglądać niewłaściwe obrazy? Teorie to różne plany i pomysły na rozwiązanie własnych problemów a rozumowe argumentacje to sondowanie rzeczywistości umysłem w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie, które ma tylko Bóg.

Ściągnij bezpłatnie książkę Dlaczego Boże Dlaczego? w formacie PDF klikając tu.

Tagi:

Powiązane