Kontakt +48 91823 87 60
Nieustępliwi – John Bevere (epub)

Nieustępliwi – John Bevere (epub)

Nieustępliwi – John Bevere (epub) – już wkrótce w formacie epub.

John Bevere odkrywa przed nami w swoich materiałach podstawowe zasady pokonywania trudności życia. Wzywa każdego wierzącego do porzucenia biernego życia i wkroczenia do świata „Nieustępliwych”. Ci, którzy osiągnęli coś znaczącego, zrobili to, ponieważ byli wytrwali i nieugięci. W Kościele obserwujemy zbyt wiele jednorazowych cudów. Niewiele z nich przynosi trwałe owoce. Jednak nie musi tak być. John Bevere, jeden z najbardziej inspirujących ludzi dzisiejszego Kościoła, bezpardonowo przestrzega każdego przed złą postawą wobec nadchodzących wydarzeń. Nasza wiara i pasja wcale nie muszą się wypalać. Możemy stać się nieustępliwi.

Nieustępliwi to podręcznik cyklu inspirującego nauczania zawierającego materiał wideo, audio oraz podręcznik do ćwiczeń. Więcej wiadomości na temat materiałów kliknij tu.

Już wkrótce ukaże się wersja książki do czytników w formacie epub do ściągnięcia ze strony cloudlibrary.org.

 

Od autora – ze wstępu

Wkrótce po tym, jak zacząłem pisać tę książkę, obejrzałem film, który bardzo dobrze przedstawia znaczenie bycia nieustępliwym. Nosi on tytuł „Duch i Mrok”, a w rolach głównych występują Michael Douglas i Val Kilmer. Jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce u schyłku dziewiętnastego wieku.
Niezwykle uzdolniony inżynier o imieniu Patterson (Val Kilmer) zostaje zatrudniony, aby nadzorować budowę mostu kolejowego pozwalającego na przekroczenie rzeki Tsavo w Ugandzie. Dzięki temu ma zostać zwiększony zasięg Brytyjskiej Wschodniej Kolei Afrykańskiej. Kiedy Patterson przybywa na miejsce, prace są wyraźnie opóźnione.
Szybko dowiaduje się, dlaczego – zniknęli pracownicy. Uciekli pod osłoną nocy i nigdy nie wrócili. Niedługo po tym Patterson otrzymuje informację, że w pobliżu grasują dwa lwy ludojady. Aby powstrzymać je przed zabijaniem, zastawia pułapki, używając przy tym coraz to nowszych metod. Mimo to lwy zdają się przewidywać jego działania i omijają zasadzki.
Kiedy liczba zabitych sięga trzydziestu osób, zarząd kolei zatrudnia amerykańskiego łowcę Charlesa Remingtona (Michael Douglas). Jego zdolności tropienia i polowania na dzikie zwierzęta okryte są sławą na całym świecie. Mimo tego lwy nie przestają mordować. Noc po nocy sieją spustoszenie, aż w końcu pracownicy nabierają przekonania, że są one duchami, których nie można powstrzymać. Kiedy ginie sto trzydzieści osób, pracowników obozu opanowują panika, a Patterson i Remington obserwują ich ucieczkę. Mogą jedynie oglądać, jak pociąg wypełniony przestraszonymi pracownikami wolno toczy się przez rzekę Tsavo.

Właśnie ten moment mnie poruszył. Widać tu wyraźnie dwie skrajne postawy: po jednej stronie mamy przestraszonego kierownika, który potęgował strach pracowników, zachęcając ich do porzucenia pracy, którą wcześniej zgodzili się skończyć. Z drugiej zaś mamy trzech mężczyzn – Remingtona, Pattersona i jego asystenta – którzy odrzucają możliwość wykręcenia się ze swoich obowiązków, nie pozwalając, aby strach przerwał im realizację zadania.
Trzech mężczyzn musi polegać na sobie w walce z przebiegłymi bestiami. Kilka razy próbowali je zabić, ale bezskutecznie. Zadanie jest wyczerpujące i bardzo niebezpieczne; może ich kosztować życie. Mimo wszystko są zdeterminowani, by powstrzymać przeciwności i dokończyć budowę mostu. Wyposażeni są w wyjątkową broń. Zarówno Remington jak i Patterson są przekonani, że w końcu uda im się zwyciężyć, jeśli będą mądrzy, czujni i zdeterminowani… pod warunkiem, że nigdy się nie poddadzą.
Opisanie wszystkich szczegółów wymagałoby pochłonęłoby zbyt wiele czasu i miejsca w tej książce; ważna jest jedna rzecz: ludojady zostają w końcu powstrzymane. Jednak zwycięstwo drogo ich kosztowało.
Pracownicy wracają. Teraz inżynier Patterson cieszy się wśród nich autorytetem – jest tym, który stanął naprzeciw śmierci i się nie ugiął. Ludzie zaczynają darzyć go szacunkiem do tego stopnia, że prześcigają się nawzajem w spełnianiu jego rozkazów i dokonują tego, co wydawało się niemożliwe: kończą most na czas!
My, ambasadorzy Boga na ziemi, również budujemy mosty. Jednak nie wznoszą się one ponad rzekami, ale łączą przestrzeń między Niebem a ziemią. Także napotykamy przeciwności, a Pismo Święte opisuje naszego wroga jako ryczącego lwa, szukającego tego, co może pożreć; i tak jak lwy z Tsavo, nasz wróg nie posiada broni… ale my ją posiadamy! Nieprzyjaciel został rozbrojony, a my – kobiety i mężczyźni – zostaliśmy uzbrojeni w najpotężniejszą dostępną broń.
Przed nami są bitwy do wygrania i warownie do pokonania. Często kryją się one za postawami, sposobami działania czy wzorcami, które wróg zaszczepił w ludziach z tego świata. Przeciwnik budzi w nas grozę, ale „w Chrystusie” jesteśmy więksi!
Pojawia się tu zatem bardzo istotne pytanie: czy będziemy jak ci przerażeni pracownicy, którzy uciekają przed wrogiem, by uratować swoje życie, czy raczej wykażemy się odwagą i nieustępliwością, sięgając po moc daną nam z Nieba? Wierzę, że to przesłanie pomoże ci wykształcić w sobie postawę nieustępliwości. Nie tylko wzmocni cię i doda sił, ale także uzdolni mocą do zwyciężania i wprowadzania w życie pozytywnych zmian.
Ważne jest, byś umocnił się w wiedzy i poznaniu. Boży ludzie zbyt długo byli zniewalani, więzieni i niszczeni ze względu na brak objawienia (zob. Ks. Izajasza 5:13, Ozeasza 4:6). Właściwe poznanie wznosi się na fundamencie wiary, a przez wiarę zmieniamy ten zagubiony świat, któremu brakuje światła.
Bóg stworzył cię, abyś dokonywał zmian w swoim otoczeniu. Przyjmijmy zatem to wyzwanie, pomódlmy się razem i odkryjmy moc nieustępliwości, która pomoże ci nigdy się nie poddać!

Tagi:

Powiązane