Kontakt +48 91823 87 60
Abraham – OJCIEC WIARY?

Abraham – OJCIEC WIARY?

Abraham – OJCIEC WIARY?
Wszyscy mówią o „wielkiej wierze Abrahama” i że Abraham wierzył w Boga przez kilkadziesiąt lat. Zadam jednak pytanie: „Dlaczego w takim razie tak długo trwało w życiu Abrahama wypełnienie się Bożej obietnicy dotyczącej otrzymania syna? Odpowiedź jest oczywista – ponieważ Abraham na każdym kroku zawodził w realizacji Bożego planu. Dlatego tak długo to trwało!

  • Bóg powiedział: „Chcę, żebyś wraz z Saraj udał się do kraju, do którego cię zaprowadzę”. Zamiast tego Abram zabrał ze sobą swego ojca i bratanka Lota – co wpłynęło na opóźnienie Bożego planu.
  • Bóg powiedział: „Będziesz miał syna” – natomiast Abram spędził noc z Hagar – kolejna decyzja, która odwlekła realizację Bożego planu o kilka lat.

Za sprawą swoich własnych wyborów, Abraham opóźnił wolę Bożą wobec swojego życia o ładnych parę lat. Dlaczego więc powszechnie stawia się go za wzór do naśladowania? Dlatego, że chociaż popełniał błędy, nigdy nie stracił zapału, aby z całego serca iść za Panem.
Zgodnie ze swoim ograniczonym poziomem wiedzy i rozumowaniem, Abraham uważał, że robi wszystko, co w jego mocy, aby wykonać Bożą wolę. Często rozmijał się z nią w dużym stopniu, jednak stale szedł za Bożym głosem. Innymi słowy, nie mamy w żadnym razie naśladować poczynań Abrahama; mamy wzorować się na jego nieugaszonym zapale dla Boga.
Nie czekaj, aż znajdziesz ideał do naśladowania, bo nie ma żadnego, oprócz Jezusa Chrystusa. Szukaj raczej wśród wierzących, których serca są nieustannie żarliwe dla Pana – którzy podsycają ten płomień przez lata, nie bacząc na wszelkiego rodzaju przeciwności. Podobnie jak Abraham, osoby te znajdą swoje miejsce w „Galerii bohaterów wiary”.
Wzoruj się na wierzących, którzy nie pozwalają sobie wyrwać marzeń i którzy wytrwale dążą do ich spełnienia. To jest wiara godna naśladowania!

Fragmenty książki Ricka Renera – Złodzieje marzeń

Tagi:

Powiązane