Kontakt +48 91823 87 60
Przestań odkładać sprawy na potem

Przestań odkładać sprawy na potem

Przestań odkładać sprawy na potem

„Zwlekanie jest naturalnym zabójcą możliwości.” – Victor Kiam

Przeto znowu wyznacza pewien dzień, [nowe] ‚Dzisiaj’, [i daje nową okazję, aby zapewnić to odpocznienie] mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś jeśli jego głos usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.  List do Hebrajczyków 4:7100 sposobów na proste życie - Joyce Meyer

Życie wydaje mi się skomplikowane, kiedy mam na głowie tuzin projektów do dokończenia. Są to rzeczy, w które jestem zaangażowana lub o których wiem, że mam je zrobić, ale nie podjęłam żadnych kroków w tym celu. Nie mogę wstąpić do Boskiego odpoczynku, dopóki nie posłucham Jego nakazów i nie podejmę działania. W rzeczywistości musimy się upewnić, że robimy to, do czego prowadzi nas Bóg lub to, o czym wiemy w głębi serca, że powinniśmy zrobić. Dobre zamiary nie równają się posłuszeństwu i dopóki nie jesteśmy posłuszni, nie będziemy czuć w duszy satysfakcji.
Odkładanie spraw na potem jest jednym z największych diabelskich podstępów. Szatan przekonuje nas, że coś wykonamy, że planujemy coś zrobić, jednak w końcu uświadamiamy sobie, że i tak tego nie zrobiliśmy. Planowanie jest dobre, ale działanie jest lepsze. Ile rzeczy, których nie wykonałeś, czai się teraz w twoim życiu? Jestem pewna, że cię irytują lub nawet są dla ciebie utrapieniem. Za każdym razem, kiedy otwierasz szafę, którą już od trzech lat masz zamiar posprzątać, zamurowuje cię. Ona krzyczy: „Jesteś leniwy i niezdyscyplinowany” i nawet bez pełnej świadomości tego, szafa pogarsza twoją samoocenę. Najlepszym tokiem działania jest zdecydować się jednego dnia na wyczyszczenie szafy, tak jak mówi popularna reklama – just do it! [po prostu zrób to].
Co z naprawami domowymi, które potrzebujesz dokończyć lub z listą rozmów telefonicznych, które odkładasz przez tygodnie, a może miesiące? Już myślenie o tym co masz zrobić, sprawia, że czujesz się leniwy i niezorganizowany. Te uczucia, choć niejasne i subtelne, są zawsze obecne i mogą uniemożliwić nam czerpanie radości z życia. Prostą rzeczą do zrobienia w takiej sytuacji jest zarezerwowanie sobie czasu, a najlepiej całego dnia na wykonanie zadania. Jeśli poświęcisz jeden dzień, aby się zdyscyplinować i wziąć do pracy, unikniesz uczucia nadmiernego obciążenia, które mogłoby trwać przez kilka następnych dni.
Jeśli zmagasz się z mnóstwem niedokończonych projektów lub zadań, które odkładałeś w nieskończoność, nie pozwól, aby z tego powodu dopadł cię stres. Zanim zaczniesz się denerwować, pomyśl, że i tak jesteś już pokonany. Zacznij pracować nad projektami po kolei, aż wszystkie będą gotowe. Następnie spójrz na linię mety – nie na ilość pracy potrzebną, aby do niej dotrzeć. Będziesz musiał się zdyscyplinować i niejednokrotnie poświęcić na drodze do sukcesu. Jednak jako dywidendę dostaniesz wiele dni swobody i radości. Biblia mówi, że wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości (zob. Hbr. 12:11). Mądrzy ludzie bardziej troszczą się o przyszłość niż o teraźniejszość. Oni są „inwestorami” – inwestują w lepszą przyszłość.
Ułatw sobie życie i podejmij decyzję, aby teraz stać się osobą, która niczego nie odkłada na później. Niech twoją nową filozofią życia stanie się hasło: „Nigdy nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dziś.” Zrób to teraz, a doświadczysz pokoju, który możesz czerpać z pracy.

Więcej na temat książki kliknij tu.

Książka na czytniki w formacie epub kliknij tu.

Tagi:

Powiązane