Kontakt +48 91823 87 60
Dziewczyny z mieczami

Dziewczyny z mieczami

Jesteś celem

Chrześcijaństwo to bitwa, a nie sen.  Wendell Phillips

Może zstanawiasz się, dlaczego sugeruję, żeby kobiety w różnym wieku, w świecie zdominowanym przez przemoc, podjęły walkę. Mam nadzieję, że na stronicach tej książki odkryjesz, że nie ma neutralnego terytorium. Nie żyjemy dzięki przemocy miecza, lecz nadszedł czas, by żyć dzięki jego mocy.

Pierwszym powodem, dla którego potrzebujesz miecza, jest to, że niezależnie od tego czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, jesteś częścią heroicznej bitwy, a Bóg nie chce, żeby Jego córki były nieuzbrojone lub nieprzygotowane.Dziewczyny z mieczami - Lisa Bevere - ebook

Powodem zainteresowania się przeze mnie tym tematem był niespodziewany zakup domu. Latem, na początku czerwca 2010 roku, wróciłam do domu z wyjazdu, który trwał cztery tygodnie. Przemawiałam w pięciu różnych krajach. Te państwa nie sąsiadowały ze sobą, więc podróż oznaczała przekraczanie linii zmiany daty, strefy czasowej i poruszanie się między półkulą północną, a południową.

Byłam troszeczkę otępiała w trakcie drugiego wieczoru w domu i pokonana przez nieustanne zmęczenie długimi podróżami samolotowymi, gdy zdałam sobie sprawę, że jestem sama z moim najmłodszym synem, Ardenem. Gdy podeszłam do niego, przyklepał sofę i zaprosił mnie do obejrzenia z nim filmu. Podekscytowana, że może będę mieć okazję przytulić synka, usadowiłam się jak najbliżej i zapytałam: „Co oglądasz”?

„Terminatora” odpowiedział.

Posłuchaj. Nie aprobuję filmu i nie sugeruję, abyś go obejrzał. Poznałam wersję telewizyjną i nawet ona była okropna! Pośród śmiesznych fryzur, zwichniętej muzyki i słabej gry aktorskiej odkryłam coś cennego, czym chciałabym się podzielić, gdyż to pomoże Ci zrozumieć, jak powstała ta książka.


Dziewczyny z mieczami – Lisa Bevere – ebook PDF – do ściągnięcia bezpłatnie pod: cloudlibrary.org

Jeśli nie znasz tego filmu, to pozwól, że przedstawię ci jego skróconą wersję. Jest to historia Sary Connor, jeżdżącej na motorowerze kelnerki, która prowadzi nudne, doczesne życie w nadziei, że pewnego dnia odkryje prawdziwą miłość. Jej każdy dzień jest prawie taki sam. W ciągu dnia podaje klientom ciastko i kawą, a w nocy marzy o romantycznej randce z czarującym księciem. W dzień pracuje, a w nocy czeka.

Ten przewidywalny ciąg wydarzeń z lat osiemdziesiątych zostaje nagle przerwany, gdy pojawia się zabójca – robot z przyszłości. Nasza bohaterka, Sara, dowiaduje się, że grozi jej niebezpieczeństwo, gdyż wiele kobiet z identycznym imieniem i nazwiskiem już nie żyje.

Najwyraźniej terminator, którego gra Arnold Schwarzenegger

  • aktor, były gubernator stanu Kalifornia i były mąż Marii Shriver
  • przeniósł się w czasie i każda kobieta, która nosi imię Sara Connnor, jest jego Wydaje się, że ten cyborg – zabójca nie może zawieść. Nie tylko posiada siłę i zdolności robota, ale jest wyposażony w najnowszą broń automatyczną. Oprócz tego wszystkiego ma również kartkę wyrwaną z książki telefonicznej, co było „szczytem możliwości technicznych lat osiemdziesiątych”, z numerami telefonów i adresami wszystkich kobiet nazywających się Sara Connors, które przebywają w okolicy. Gdy terminator z przyszłości systematycznie likwiduje kolejne osoby z listy, nasza bohaterka zaczyna się bać.

Po pracy wraca do mieszkania, które dzieli z koleżanką i dowiaduje się z automatycznej sekretarki, że kolejna randka została odwołana. Udaje się więc do klubu. W ten sposób, jeśli zagrożenie jest realne, będzie w stanie ukryć się w tłumie. Po chwili terminator jest na jej tropie i po krótkiej wizycie w jej apartamencie Arnold pojawia się z bronią w klubie. Chaos, strumienie krwi i krzyki wypełniają salę taneczną. Każdy próbuje dostać się do wyjścia. Chwilę potem w atmosferze dramatu pojawia się nowy bohater.

Kiedy ujawnia się zabójca z przyszłości, w tym samym czasie ujawnia się również obrońca z przyszłości, który wyciąga swoją dłoń do Sary i mówi: „Jeśli chcesz żyć, chodź ze mną”.

Wybór jest oczywisty, więc Sara szybko decyduje się, że chce żyć. Ucieka z baru, wskakuje do samochodu z nieznanym facetem i oboje próbują uciec. Zabójca terminator jest jednak nieugięty. Kontynuuje pościg. Kule rozbijają okna samochodu i strzępią nerwy Sary. Niezależnie od tego, gdzie pojadą lub co zrobią, nie są w stanie pozbyć się napastnika z przyszłości.

Spokojna kelnerka a zarazem nieszczęśliwa kobieta nie ma zielonego pojęcia, dlaczego znalazła się na wojnie. Kule latają, samochody się rozbijają, a jej obrońca zaczyna mówić jej, kim jest. Tłumaczy, że w przyszłości Sara jest legendą. Jej syn będzie na czele armii wyposażonej w strategię, którą ona mu przekaże. W przyszłości będzie miała udział w bohaterskiej walce przeciw wrogowi całej ludzkości.

Sara nie wierzy, że ma jakieś znaczenie w tej absurdalnej historii i jest pewna, że musiała nastąpić jakaś pomyłka. Nie ma żadnego powodu, aby to ona była zagrożeniem teraz albo w przyszłości! Aby wyjaśnić sytuację i spojrzeć na nią trzeźwo, Sara odpiera twierdzenia jej obrońcy z przyszłości. Nie jest bohaterką… jest tylko kelnerką! Nie ma nawet chłopaka, więc nie ma syna! Ten koszmar to jedna wielka pomyłka; pomylono ją z kimś innym!

Jej opiekun upiera się, że rzeczywiście Sara Connor jest bohaterką i że jego misją jest wyposażyć ją i ochronić. Przytłoczona i zagubiona Sara krzyczy: „Niczego nie dokonałam”!

Na co jej opiekun odpowiada: „Nie, ale dokonasz”!

Siedziałam z moim synem na kanapie i te słowa przykuły moją uwagę. To zdanie z lat osiemdziesiątych: „Nie, ale dokonasz”! sprawiło, że zdałam sobie sprawę, iż nasz wróg często wie, kim jesteśmy, zanim jeszcze my to odkryjemy. Najwyższy czas, abyśmy uświadomili sobie dwie rzeczy, które Sara nauczyła się tamtej nocy. Umiłowana:

 

Cel

Po pierwsze chciałabym omówić, czym jest cel. Jeśli jesteś chrześcijanką, to jesteś celem szatana, wroga naszej duszy i Księcia Ciemności. W tej kwestii nie ma wyboru. Na ziemi istnieje rzeczywista, dobrze zorganizowana siła ciemności, która walczy przeciwko wszystkim tym, którzy reprezentują Boże światło i życie. Ważne, abyś wiedziała, co oznacza być celem.

Słowa, które wyrażają znaczenie słowa cel w tym kontekście to: zamierzenie, cel, skupienie, koniec oraz zamiar.

Celem szatana jest odciągnięcie twojej uwagi od myśli, kim naprawdę jesteś jaki jest prawdziwy cel twojego życia. Skupia się na tym, aby odciągnąć cię od ścieżki siły, życia i władzy i sprowadzić na drogę świadomego zniszczenia.

Abym mogła rozwinąć temat bohaterstwa, musisz zobaczyć nową i prawdopodobnie inną perspektywę, poważniejszą od historii z filmu. Prawdziwie ciemny i morderczy wróg wie, kim jesteś. Zna twój potencjał i systematycznie próbuje podkopać twoją przyszłość. Wierzę, że ataki na twoje życie są spowodowane bardziej tym, kim możesz być w przyszłości, niż tym, kim byłaś w przeszłości.

Tak jak zabójca z przyszłości w Terminatorze, wróg zna twoje imię. Niech to cię nie przestraszy. Weź głęboki oddech i uświadom sobie, że żyjesz. Nie panikuj, to nic osobistego. Atak jest skierowany tak na ciebie, jak i na innych. Dla wroga naszych dusz to nie jest sprawa osobista, ale dobry interes.

Nikt nie rozpoczyna systematycznego natarcia na wielką skalę przeciw komuś, kto nie stanowi zagrożenia. Ty i ja mamy to samo imię: chrześcijanka. To określenie znaczy więcej niż przynależność do grupy religijnej; oznacza „namaszczona”. Jesteś umiłowaną, królewską córką Najwyższego Boga. Wróg może mieć różne podejście do każdego z nas, ale uczyni wszystko, co w jego mocy, by utrudnić lub zatrzymać twój wzrost i odciągnąć cię od niebiańskiego przeznaczenia. Żadna córka nie jest w stanie całkowicie uciec od jego ataków. Nie myśl, że jesteś wyjątkiem ze względu na swój wiek, małżeństwo lub stan finansowy.

Nie chodzi o ciebie. Nie chodzi o mnie. I mówiąc prawdę, to nie jest nawet nasza walka. Bitwa należy do Pana. My jesteśmy Jego orężem światłości w ciemnym świecie.

Kierunek całej historii ludzkości może zależeć od zmiany serca pojedynczej, pokornej osoby. To właśnie w umyśle i duszy jednostki toczy się walka o ostateczne zwycięstwo lub porażkę między dobrem a złem. -M. SCOTT PECK

 

Kobiety jako wojowniczki

Fakt, że jesteś kobietą, czyni cię konkretnym celem i godnym odbiorcą wrogości szatana:

„I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę” (Rodzaju 3:15).

Wrogość jest głęboko zakorzenioną nienawiścią i nieprzejednaną niechęcią. Te słowa wskazują na to, że z każdym następnym pokoleniem wrogość i nienawiść szatana pogłębiają się coraz szybciej, ponieważ kończy mu się czas. Nigdy jego atak na kobiety i dzieci nie był tak nikczemny, jawny i rozpowszechniony jak obecnie.

Niezaprzeczalne dowody, według ostrożnej oceny, wskazują na to, że na całej ziemi jest pięćdziesiąt milionów kobiet, które zaginęły. Co mam na myśli mówiąc, że „zaginęły”? Tych dziewczyn nie ma i nigdy nie zostaną znalezione.

Głównym powodem ich zniknięcia jest celowa praktyka kontroli płci (gendercide). Ludobójstwo polega na zniszczeniu grupy rasowej, państwowej, politycznej albo kulturalnej; kontrola płci to niszczenie określonej płci. Mara Hvistendahl w swojej nowej książce „Unnatural Selection” przedstawia statystyki obrazujące to przestępstwo: możliwe, że ponad 160 milionów dziewczynek w Azji nigdy nie zaczerpnęło powietrza, ponieważ dokonano aborcji i nie zdążyły się narodzić.

W krajach takich jak: Chiny, Indie, Pakistan i na kontynencie afrykańskim, życie dziewczynek znajduje się w niebezpieczeństwie. To oznacza, że grozi im wykorzystywanie seksualne, sprzedawanie, bicie, a nawet honorowe zabójstwo.

Kochana, nie myśl, że jesteś bezpieczna tylko dlatego, że żyjesz w kraju rozwijającym się. Liczby nie kłamią. Twoje miejsce narodzin oznacza, że wciąż jesteś celem ataku, tylko innego rodzaju. Nieprzyjaciel zabójca zaatakuje z innej strony i wierzę, że on ciężko pracuje, by odwrócić twoją uwagę, abyś nigdy nie zrealizowała Bożego planu względem twojego życia.


Dziewczyny z mieczami – Lisa Bevere – ebook PDF – do ściągnięcia bezpłatnie pod: cloudlibrary.org

Nie mówią o tych sprawach, aby cię nastraszyć. Chcę, abyś wiedziała o ważności twojej chwili w historii. Będąc córką obecnego wieku, jesteś celem ataków. Bycie bohaterką to twój wybór. Jeśli nie uda ci się tego zrozumieć, to ataki skierowane przeciw twojej płci lub wierze potraktujesz osobiście i odpowiesz na nie na osobistym poziomie, a ta bitwa jest znacznie większa niż ktokolwiek z nas. Nie da się walczyć w niej własnymi siłami i zwyciężyć. Ten konflikt będzie wymagać niebiańskiej strategii i wsparcia. Chociaż zaczyna się on od naszej osobistej odpowiedzi, to jednak nie jest to wystarczające. Każda z nas musi indywidualnie uzbroić się w wieczną broń. Potrzebujemy również szkolenia, aby działać wspólnie z innymi.

Pomimo że liczby te są okropne, to są zaledwie cieniem większej ciemności. To czas, aby podnieść swoje oczy i użyczyć swojego głosu, aby przekazać to, co niebo chce powiedzieć do tej pustki. Fabuła jest już napisana. Po jednej stronie nieustępliwy i okrutny wróg, który wciąż próbuje cię zniszczyć, a po drugiej wspaniały książę w niezawodnej miłości, który jest równie zdeterminowany i pragnie, abyś zrozumiała, do czego zostałaś stworzona. Jezus, nasz niebiański Książę, zawsze będzie cię kochać. Jego miłość nigdy się nie skończy i jest mocniejsza niż wrogość twojego zabójcy.

Teraz nie jest czas, aby wycofać się w strachu. To jest czas, aby powstać i rozkwitać w miłości.

Pytanie jest następujące: jaką będziesz mieć rolę w tej bitwie? Czy będziesz nieuzbrojonym cywilem, ofiarą, jeńcem wojennym, czy bohaterką?

Zanim podejmiesz decyzję, wiedz, że nie ma żadnego bezpiecznego, neutralnego terytorium. To tylko kwestia czasu, zanim będziesz musiała dołączyć do jednej albo do drugiej strony. Zawsze lepiej jest określić z góry swoją pozycję poprzez świadomy wybór, niż znaleźć się po tej stronie, którą wybrał ktoś inny. Pamiętaj, Bóg wybrał cię zanim jeszcze stworzył ziemię: „W którym też przypadło nam w udziale stać się jego cząstką, nam przeznaczonym do tego od początku według postanowienia tego, który sprawuje wszystko według zamysłu woli swojej, abyśmy się przyczyniali do uwielbienia chwały jego, my, którzy jako pierwsi nadzieję mieliśmy w Chrystusie. W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbieniu chwały jego” (Efezjan 1:11-14).

Z tego co rozumiem, tuż przed końcem historii wszystko staje się jasne. Jest ktoś gorący albo zimny, silny albo słaby, aktywny albo bierny, jest żołnierz albo zdrajca, wolny albo więzień, bohater albo ofiara.

Wiem, że te wybory są bardzo skrajne, gdyż odzwierciedlają konieczność podjęcia natychmiastowego działania przez kobietę z racji jej aktualnej pozycji. Nie sugeruję, że jesteś bezpośrednio zagrożona kontrolą płci. Podkreślam jedynie rozpaczliwą potrzebę konstruktywnej, aktywnej odpowiedzi, co jest celem tej książki. To nie czas, by pozostawać nieświadomym i nieuzbrojonym!

Tak jak już pisałam wcześniej, przeanalizowałam listy

  1. S. Lewisa, które są fikcyjną korespondencją pomiędzy niższym rangą demonem a jego nadzorcą, a dotyczą próby usidlenia młodzieńca. Błyskotliwość tej książki polega na tym, że daje wgląd w perspektywę wroga i uświadamia czytelnikom, jak przekręca on i wypacza prawdę po to, abyśmy sprzeciwiali się Bogu.

W jednym z listów demony chełpią się swoją umiejętnością wypaczania roli kobiet: „Podsumowaniem jest modlitwa młodej kobiety, którą ostatnio wypowiedziała: ‚O Boże, uczyń mnie normalną dziewczyną dwudziestego pierwszego wieku!’ Dzięki naszej pracy, to będzie oznaczać coraz częściej: ‚Uczyń ze mnie kokietkę, idiotkę i pasożyta”2.

Gdy czytam tę proroczą ironię tej publikacji z 1942 roku, to chce mi się płakać. Prawdziwie przedstawia postawę zbyt wielu córek naszych czasów. Gdy przeczytałam ten cytat, cztery słowa zwróciły moją uwagę: „normalna”, „kokietka, „idiotka” i „pasożyt”.

Najpierw poruszę kwestię normalności. Gdy narodziłaś się na nowo, zostawiłaś za sobą to, co normalne. To nie oznacza, że stałaś się dziwna albo nienormalna; to tylko znaczy, że pozbyłaś się tego, co przeciętne i powszechne, gdyż zostałaś przykryta Jego prawością. Mimo że żyjesz w tym czasie na ziemi, to ostatecznie jesteś córką wieczności.

Kolejny termin to kokietka mało znany w naszych czasach. Oznacza uwodzicielkę albo wszetecznicę. Synonimy kokietki to: ulicznica, dziwka, lalunia i zdzira. Niestety, te same słowa są częścią kultury muzycznej dwudziestego pierwszego wieku.

Słowo „idiotka” powstało we wczesnym wieku dziewiętnastym, aby opisać kogoś, kto ma inteligencję ośmiolatka. W kontekście cytatu C. S. Lewisa oznacza pokolenie córek, które nie chcą dorosnąć i pozbyć się kaprysów dziewczyn, aby być mądrymi kobietami.

W końcu „pasożyt” przedstawia osobę, która utrzymuje się przy życiu kosztem innych bez dawania w zamian czegoś naprawdę przydatnego. To jest przeciwieństwem tego, co powinna reprezentować córka Boża! Mamy żyć na rzecz innych, pomagać pokrzywdzonym przez los i nie wykorzystywać ludzi. Spójrz na okładki gazet dla kobiet, które są na widoku przy kasach sklepowych. Starość wydaje się być chorobą, podczas gdy krótka młodość i rażąca niedojrzałość są sławione. Sprawność seksualna jest atutem w prawdziwej bliskości. Jesteśmy zachęcani do życia w rażącej ekstrawagancji, łapiąc się wszystkich możliwych przy tym okazji. Jak nisko upadliśmy.

Normalność nam nie służy i to oczywiste, że nasz wróg wie, iż zostaliśmy stworzeni do czegoś więcej. Co powinno kształtować nasze modlitwy? Nacisk ze strony okoliczności nie może kształtować naszych modlitw. Nie możemy pozwolić, aby nasza kultura dobierała dla nas właściwe słowa. Nasze modlitwy muszą być konstruowane przez niebo. Stwórca nieba i ziemi jest architektem i autorem naszego życia. Teraz jest czas dla córek dwudziestego pierwszego wieku, aby powtórzyły echem słowa nieba. Może tęsknota w tobie jest większa niż potrafisz to wypowiedzieć i właśnie z tego powodu potrzebujesz miecza.

Wierzę, że w taki lub inny sposób pragniesz być niezwykłą, bohaterską córką wiecznego, najwyższego Boga, zachowującą się cnotliwie, dojrzewającą i żyjącą z zamiarem poprawy życia innych.

Jednym z celów tej książki jest pomóc ci konstruować śmiałe, wypełnione wiarą modlitwy (miecze), które wyraźnie zaznaczą twój moment w historii.


Dziewczyny z mieczami – Lisa Bevere – ebook PDF – do ściągnięcia bezpłatnie pod: cloudlibrary.org

 

Tagi:

Powiązane