Kontakt +48 91823 87 60
Nawyki – przegrane zmagania?

Nawyki – przegrane zmagania?

„Zwyciężanie jest nawykiem. Niestety, przegrywanie także” – powiedział Vince Lombardi (legendarny trener futbolu amerykańskiego). Powiedział również: „Gdy nauczysz się poddawać, wejdzie ci to w nawyk”. Już teraz podejmij decyzję, że możesz zwyciężyć i zwyciężysz w dziedzinie kształtowania dobrych przyzwyczajeń, które pragniesz w sobie wypracować, oraz wykorzeniania wszelkich złych nawyków, jakich chcesz się pozbyć.

Wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia. Niektóre z nich są dobre, inne złe. Dobre dają nam mnóstwo korzyści i wnoszą do naszego życia radość oraz siłę, gdy złe pozbawiają nas szansy na spokój i radość, a także udaremniają osiąganie sukcesów. Nawykiem nazywamy czynność, którą spełniamy odruchowo, nawet o tym nie myśląc. To rutynowy sposób postępowania lub wzór zachowania, nabyty poprzez częste powtarzanie. Kiedyś przeczytałam, że 40 procent wszystkich czynności wykonujemy wyłącznie z przyzwyczajenia. Czytasz tę książkę, bo prawdopodobnie wyrobiłeś sobie nawyk częstego czytania. Inni, którzy potrzebują informacji w niej zawartych, nie zdobędą ich, tylko dlatego, że nie 100 sposobów na proste życie - Joyce Meyer ebookwykształcili u siebie tego zwyczaju. Ludzie ci, przypuszczalnie, wciąż powtarzają: „Nie cierpię czytać”. Wielokrotne oznajmianie, że się czegoś nie znosi, sprawia, iż zrobienie tego staje się jeszcze bardziej niemiłe i trudne.
Zdrowe nawyki mogą być rozwijane i pogłębiane, a każdy zły zwyczaj można wykorzenić przez ciągłe powtarzanie prawidłowych zachowań. Eksperci twierdzą, że każde przyzwyczajenie może zostać uformowane bądź przełamane w ciągu trzydziestu dni. Wobec tego zachęcam, byś spróbował zmienić swoje życie, weryfikując przyzwyczajenia. Na początku może się to wydawać trudne, ale wytrwałość i cierpliwość w końcu przyniosą sukces. Życie w kulturze natychmiastowej gratyfikacji to jedna z przyczyn tego, że nie rozwijamy prawidłowych nawyków, które przecież chcemy mieć. Pragniemy wszystkiego teraz, w tej chwili i nie zdajemy sobie sprawy, że do zdobycia wielu rzeczy wartościowych, których pożądamy oraz potrzebujemy, samo chcenie nie wystarczy. Dobre przyzwyczajenia wykształcają się u ludzi wytrwałych, którzy stale walczą i odmawiają złożenia broni.

Więcej informacji o książce: kliknij tu.

więcej informacji o ebooku: kliknij tu.

Powiązane