Kontakt +48 91823 87 60
New Generation – Joakim Lundqvist

New Generation – Joakim Lundqvist

New Generation

Napisanie tej książki znaczyło dla mnie o wiele więcej niż „tylko” stworzenie budującej i pouczającej chrześcijańskiej publikacji dla młodzieży. Było to dla mnie znacznie więcej niż „tylko” napisanie książki o szkołach. Ta książka dokumentuje ostatnie trzy lata, najbardziej fantastyczne i pełne wrażeń lata mojego życia.

Kiedy w styczniu 2002 r.  założyliśmy organizację studencką New Generation, nie mogliśmy przypuszczać, że tak szybko stanie się tak wiele. Nie sądziliśmy, że tysiące chrześcijan nastolatków zjednoczy się, pokonując bariery międzywyznaniowe, by modlić się za swoje szkoły. Że w europejskich szkołach średnich i wyższych w ciągu  zaledwie kilku lat powstaną setki grup, i że to samo dzieło, w ten sam sposób, będzie kontynuowane na całym świecie. Oglądanie czegoś takiego i przebywanie w samym centrum takich wydarzeń utrzymuje w pokorze. Jest oczywiste, że to, co się teraz dzieje w szkołach w chrześcijańskim świecie, jest Bożym dziełem, a nie osiągnięciem człowieka czy organizacji.

Bóg kocha młodych ludzi szaloną miłością! Bóg szaloną miłością kocha szkoły! I raz za razem widzimy, jak pragnie i jak jest gotowy poprzeć każdą inicjatywę podjętą, by był tam znany. Modlę się za Was, młodych ludzi czytających tę książkę, aby w jakiś sposób była w stanie pomóc wam zrozumieć, że naprawdę możecie być częścią Bożej odpowiedzi na pytania Waszego świata. Pomimo tego, że jesteście młodzi. Pomimo że nie jesteście doskonali. Pomimo że może wam się zdawać, iż nie odważycie się na to tu i teraz.

Nastolatek imieniem Gedeon był w takiej samej sytuacji jak Wy. Miał obraz tego, kim jest i co może zrobić – chociaż przede wszystkim, czego nie może – ale Bóg widział go zupełnie inaczej.

„Pan jest z Tobą, potężny wojowniku. Idź z siłą, jaką masz – Ja będę z tobą”. Te słowa zostały wypowiedziane do zwyczajnego, niewyróżniającego się nastolatka i z czasem przemieniły go w wiekopomnego wybawiciela swojego kraju. Te słowa są wymawiane dzisiaj nad nowym pokoleniem zwyczajnych, niewyróżniających się nastolatków, przemieniając  ich w szkolnych bohaterów.

Modlę się, by ta książka dodała Ci odwagi do postawienia pierwszego kroku – lub była wyzwaniem do postawienia nowych – w dziele zanoszenia Jezusa, Jego Słowa i miłości do Twojej szkoły. Jesteś bohaterem w Jego oczach. I być może jedyną nadzieją, jaką ma ten kraj.

Niech Bóg Cię błogosławi!
Wszystkiego, co najlepsze!
Styczeń 2005

Joakim Lundqvist

New Generation

Joakim Lundqvist od ponad 25 lat pracuje z młodymi ludźmi. Jest popularnym mówcą i pisarzem. Od 2002 roku jest liderem ruchu „New Generation” (Nowe Pokolenie). Zjednoczył tysiące młodych ludzi z różnych środowisk chrześcijańskich. Jego wizją jest przemiana szkolnego życia dzięki poznaniu Jezusa Chrystusa.

Witryna książki kliknij tu.

Powiązane