Kontakt +48 91823 87 60
Nie komplikuj

Nie komplikuj

Nie komplikuj

„Trawimy życie na drobiazgach… Prostota, prostota i jeszcze raz prostota!”   Henry David Thoreau

Pan strzeże prostaczków: byłem w nędzy, a On wybawił mnie.  Psalm 116:6

Ponieważ cała ta książka mówi o upraszczaniu życia, jest chyba oczywiste, że powinniśmy unikać wszelkich komplikacji, wspominam o tym jedynie na wypadek, gdyby ktoś stracił wątek. Czy jesteś taki, jak ja kiedyś byłam? Czy potrafisz skomplikować nawet najprostszą sprawę? Czy jesteś uzależniony od doprowadzenia wszystkiego do perfekcji, a w rezultacie twoje marzenia zamieniają się w koszmar?100 sposobów na proste życie - Joyce Meyer
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt oprócz ciebie nie zauważa większości tych detali, nad którymi ty pracujesz w pocie czoła? To właśnie one uniemożliwiają nam czerpanie radości z pro­stoty życia. Okazuje się także, że ludzie, którym próbujemy zaimponować, w ogóle nie zwracają uwagi na nasze starania.
Pamiętam, że kiedy zbudowaliśmy nasz pierwszy dom, bardzo starałam się dopracować każdy szczegół – łącznie z kurkami do wody i klamkami do drzwi. Pewnego dnia, koleżanka zapytała o te kurki, ponieważ też była w trakcie budowy domu, ja natomiast nawet nie mogłam sobie przypomnieć, jak one wyglądały. To dopiero jest przykre! Byłam sfrustrowana dopracowywaniem detali, a gdy przyszło co do czego, nie mogłam sobie nawet przypomnieć, jak one wyglądają! Od tamtego czasu wybudowaliśmy kolejne dwa domy i dokładnie przyjrzeliśmy się kurkom i klamkom. Jeśli detale są dla ciebie naprawdę ważne, poświęć im tyle czasu, ile tylko zechcesz, lecz jeśli nie dbasz o nie, kup coś, co wygląda dobrze i nie zastanawiaj się nad tym ani chwili dłużej.
Niekiedy dopracowywanie szczegółów tylko mąci nam w głowie. Większość ludzi (w szczególności kobiet), nie chcąc podejmować pochopnych decyzji, zanim dokona zakupu, musi objechać całe miasto w poszukiwaniu idealnego przedmiotu. Tymczasem równie dobrze mogli nabyć go trzy dni wcześniej bez objeżdżania czternastu sklepów. Innym zaś razem, mają taki mętlik w głowie, że w końcu nie kupują nic. Jeśli więc chcesz uprościć sobie życie i zaoszczędzić trochę czasu, spróbuj kupować rzeczy, które zwróciły twoją uwagę w pierwszej chwili, zamiast przez kilka kolejnych dni usiłować znaleźć coś lepszego. Prawdą jest, że od czasu do czasu możesz coś zobaczyć i pomyśleć: „O rany, szkoda, że nie zobaczyłem tego, zanim kupiłem tamto”, jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.
Pracuj więc nad tym, aby twoje podejście do różnych spraw było jak najprostsze, gdyż życie jest zbyt krótkie, aby przeżyć je w stresie i frustracji.

Więcej na temat książki kliknij tu.

Książka na czytniki w formacie epub kliknij tu.

Powiązane