Kontakt +48 91823 87 60
Sprecyzuj swoje priorytety

Sprecyzuj swoje priorytety

Sprecyzuj swoje priorytety

„Wyznacz priorytety dla swoich celów. Udane życie zależy zwłaszcza od umiejętności ustawienia rzeczy najważniejszych na pierwszym miejscu. W istocie, powodem, dla którego większość głównych celów nie zostaje osiągnięta jest to, że spędzamy czas robiąc najpierw rzeczy drugorzędne”.  Robert J. McCain

Na szczycie wzgórz obok drogi, gdzie spotykają się ścieżki stoi Mądrość (zdolna i pobożna); u bram przy wjeździe do miasta, przy drzwiach wejściowych, głośno woła.   Przypowieści Salomona 8:2-3

Nasza wędrówka przez życie doprowadzi nas do wielu decyzji i zawsze wpadniemy w kłopoty, jeśli podejmiemy je emocjonalnie lub zgodnie z tym, co sądzimy lub chcemy. Bóg pragnie, abyśmy podejmowali mądre decyzje. Kiedy czytam powyższe wersety, widzę mądrość stojącą na każdym skrzyżowaniu i miejscu decyzji w naszym życiu, wołającą: „Podążaj za mną!” 100 sposobów na proste życie - Joyce Meyer
Uważam, że posiadanie mądrości oznacza wybranie teraz tego, co uczyni nas szczęśliwymi w przyszłości. To nie zawsze jest łatwe, ponieważ może wymagać od nas poświęcenia czegoś, co z ła­twością możemy uzyskać dziś na rzecz czegoś lepszego, co będziemy mogli zdobyć dopiero jutro. Dobrym przykładem jest inwestowanie pieniędzy. Musisz złożyć pewną część swoich finansów w miejscu, gdzie nie możesz ich wydać i musisz umożliwić im pomnażanie się przez pewien czas, aby później uzyskać większą sumę. Wielu ludzi dożywa sędziwego wieku i nie ma niczego, na czym mogliby się wesprzeć, tylko dlatego, że woleli mieć natychmiastowe wynagrodzenie w życiu. To jest zrozumiałe, ale niemądre. Ten wybór wynika głównie z uczuć. Oni wybrali to, co uznali za dobre w określonym momencie i poświęcili to, co mogłoby być nawet lepsze na dłuższą metę.
W celu zdefiniowania osobistych priorytetów musisz zdać sobie sprawę, że to, co robi ktoś inny, może być nieodpowiednie dla ciebie. Żyj swoim własnym życiem i daj się prowadzić Duchowi Świętemu. Nie musisz naśladować we wszystkim innych. Bądź sobą, zachowaj pokój i żyj właściwie.
Priorytety powinny mieć jakiś porządek w twoim życiu. Powinieneś mieć priorytet numer jeden, numer dwa, numer trzy, itd. Na przykład, naszym pierwszym priorytetem powinna być zawsze nasza osobista relacja z Bogiem. Powinniśmy umieścić Go w naszym harmonogramie, a potem opracować całą resztę skupioną wokół Niego. Jeśli tego nie zrobimy, nasze życie stanie się bardziej skomplikowane i nieuporządkowane. Pewne rzeczy mogą całkowicie wymknąć się spod kontroli, jeśli nie pozwolimy, aby Bóg nimi kierował.
Nie ma sensu mówić, że nie mamy na coś czasu, ponieważ zawsze znajdziemy czas na wszystko, co jest dla nas istotne. Jeśli czegoś nie robisz, to oznacza, że ta rzecz nie jest priorytetem w twoim życiu. Jeśli coś naprawdę jest dla ciebie ważne, będziesz musiał zreorganizować pewne rzeczy i ustawić swoje priorytety w kolejności. Nie ustawiaj ich jednak raz na zawsze; co pewien czas będziesz musiał dokonać korekty.
Wiele rzeczy domaga się naszej uwagi w życiu i jest raczej łatwo zejść na złą drogę – mieć swoje priorytety nieuporządkowane. Odpowiedź na ten problem jest dość prosta, jeśli zadamy sobie trud postawienia właściwych pytań. Jakie są twoje priorytety? Sporządź listę tego, co jest dla ciebie naprawdę ważne i użyj jej jako pomocy w podejmowaniu codziennych decyzji. Uprościsz swoje życie, kiedy uszeregujesz wszystko pod względem ważności.

Więcej na temat książki kliknij tu.

Książka na czytniki w formacie epub kliknij tu.

Powiązane